تبلیغات
روی خط ولایت - خودزنی ناخواسته سایت جماران!

خودزنی ناخواسته سایت جماران!

نویسنده :محمد حسینی
تاریخ:سه شنبه 2 مهر 1392-11:11 ق.ظ

 به گزارش بولتن نیوز به نقل از وبلاگ شاخص ، پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران که در ظاهر رسانه موسسه تنظیم و نشر آثار حضرت امام(ره) می باشد، ولی در واقع یکی از رسانه های جریان اصلاحات است، مطلبی را تحت عنوان «جولان آگهی های تبریک در روزنامه ها با هدف وام دار کردن مسئولان» بدین شرح منتشر نمود:

نیم‌نگاهی به صفحه نیم تای بیشتر روزنامه های کشور؛ در این روز گار که کار انتقال دولت به طور کامل انجام نشده است به ویژه روزنامه های دولتی همچون ایران و روزنامه های کثیر الانتشار همچون همشهری، نشان می دهد که اگهی های  تبریک حجم زیادی از صفحات روزنامه ها را به خود اختصاص داده است.

اگر تا چند روز قبل  افراد حقیقی و حقوقی به وزیران کابینه تبریک می گفتند امروزه اگهی تبریک به سطح معاون وزیر وحتی مدیر کل نیز رسیده است و وجه اشتراک تمام این پیام ها ابراز شادی از انتصاب شایسته مدیری است که با توانمندی خود توانسته است این پست را در اختیار بگیرد.

نکته جالب، تکراری بودن این پیام ها است به گونه ای که این افراد به مدیر پیشین هم این پیام تبریک را گفته بودند و وی را فردی دانستند که به حق شایسته حضور در این منصب است.

البته صدور این پیام تبریک را باید به فال نیک گرفت اما نباید این مساله را فراموش کرد که در لایه پنهان  اگهی های تبریک چه اهدافی نهفته است. بسیاری از اگهی دهندگان تبریک با خاستگاه دولتی درصدد هستند تا بدین ترتیب پله های ترقی را بپیمایند و مقامشان ترفیع پیدا کند این دسته از اگهی های تبریک بیشتر از سوی شرکت ها و افرادی منتشر می شود که کارشان به نوعی به آن مسئول ارتباط پیدا می کند و اگر رابطه خوبی با این افراد به وجود بیاید در نهایت منافع فرد تامین می شود.

جالب اینجاست که در این مقطع زمانی نیز بار دیگر این دور باطل تکرار شد به طور مثال مدیر عامل یک  شرکت سازندگی به شهردار قزوین تبریک گفته و برای وی آرزوی موفقیت می کند یا اینکه شرکت دیگری در حوزه نفت و گاز از انتصاب شایسته مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران در پوست خود نمی گنجد و ابراز امیداواری می کند که این انتصاب بتواند بستر رشد و شکوفایی کشور را فراهم کند.

البته برخی از وزرا از جمله وزیر کشور به محض انتصاب اعلام کردند که افراد از دادن آگهی تبریک خود داری کنند اما واقعیت این است که هنوز این روند ادامه دارد و گویی قرار نیست متوقف شود.

در این میان چند سوال مهم مطرح می شود سوال نخست این است که اگر این افراد به اهداف خود دست پیدا نکنند همچنان انتصاب فرد مزبور را شایسته می دانند؟ سوال دوم این است که اگر چند روز آینده هم فرد دیگری منصوب شود باز هم به فرد تازه منصوب شده تبریک خواهند گفت.

مساله دیگری که بار دیگر به عنوان دغدغه مطرح می شود این است که چرا این افراد در پاچه خواری گوی سبقت را از هم می ربایند. نیم نگاهی به این اگهی های تبریک نشان می دهد که این افراد،به فرد تازه منصوب شده درجه داده و آن را به مقام شامخ "دکتری " نایل می کنند یا اینکه تمام خدمت فرد را "صادقانه "و "شجاعانه " توصیف می کنندو گاه به گونه ای پیام می نویسند که فرد تصور می کند که این فرد قرار است مبدا تحولاتی در تاریخ ایران زمین شود.

حداقل انتظار از مسئولان وزارتخانه ها و شرکت های اقتصادی دولتی این است که نه تنها بهایی به این "دسته گل های چاپی" ندهند بلکه راه را برای نفوذ این افراد در درون مجموعه خود ببندند.

دکتر مجید ابهری آسیب شناس رفتارهای اجتماعی و استاد دانشگاه علوم بهزیستی بر این باور است که دادن این اگهی ها با هدف کسب مقام صورت می گیرد. وی در گفتگو با سایت جماران اظهار داشت : بسیاری از این افراد با هدف ترفیع مقام این آگهی ها را می دهند وگرنه دلیلی ندارد که شما پیام تبریک را در روزنامه بدهید تا همه ببینند بلکه می توانید به صورت خصوصی به خود وی بگویید به نظر می رسد که این افراد می خواهند، فرد تازه منصوب شده را وام دار خود کرده و وی را در معذوریت قرار دهند.

وی در ادامه افزود : این آسیب باید مورد بررسی قرار گیرد و زمینه های بروز و ظهور آن از بین برود زیرا افراد برای نشان دادن خود در این مواقع دست به هر کاری می زنند.

حال چند نکته:

1 – سایت جماران برای این مطلب، عکسی را از این نوع آگهی ها انتخاب کرده که اگر به آن توجه کنیم به نکته جالبی بر می خوریم.

در قسمت بالای این تصویر در سمت راست، پیام تبریکی خطاب به معاون نظارتی معاونت پارلمانی ریاست جمهوری با عنوان جناب آقای دکتر... مشاهده می شود. حالا اگر به خبرهای چند روز گذشته دقت کنیم، خواهیم دید آقای مجید انصاری(معاون پارلمانی رئیس جمهور) یکی از نزدیکان خود را که از نمایندگان اصلاح طلب مجلس در دوره هشتم بوده را بعنوان معاون نظارتی خود برگزیده است. در اینجا باید پرسید مگر ایشان مدرک دکترا دارد که در این پیام تبریک وی را دکتر خطاب کرده اند؟! خوب است به مطلب منتشره توسط سایت جماران نگاهی دوباره کنیم تا ببینیم در این خصوص چه گفته اند: مساله دیگری که بار دیگر به عنوان دغدغه مطرح می شود این است که چرا این افراد در پاچه خواری گوی سبقت را از هم می ربایند. نیم نگاهی به این اگهی های تبریک نشان می دهد که این افراد،به فرد تازه منصوب شده درجه داده و آن را به مقام شامخ "دکتری " نایل می کنند.

دوستان اداره کننده سایت جماران ظاهرا حواس شان نبوده چه عکسی را منتشر کردند و چه مطلبی را گفته اند! چرا که ضمیر حرف شان به یکی از نزدیکان آقای انصاری برخورد می کند! در واقع سایت جماران که وابسته به موسسه تنظیم و نشر آثار حضرت امام(ره) می باشد و این موسسه هم تحت سرپرستی برادران انصاری است، نادانسته مطلبی را منتشر نموده که یکی از نزدیکان آقای انصاری را زیر سوال برده است! در حقیقت می توان گفت سایت جماران ناخواسته خود زنی کرده است!

2 – در قسمتی دیگر از مطلب سایت جماران گفته شده است:  البته برخی از وزرا از جمله وزیر کشور به محض انتصاب اعلام کردند که افراد از دادن آگهی تبریک خود داری کنند اما واقعیت این است که هنوز این روند ادامه دارد و گویی قرار نیست متوقف شود.

به نظر دوستان سایت جماران چرا دیگر وزراء و مسئولین دولت همانند وزیر کشور به محض انتصاب اعلام نکردند که افراد از دادن آگهی تبریک خودداری کنند؟ چرا به نظر شما واقعیت این است که هنوز این روند ادامه دارد و گویی قرار نیست متوقف شود؟

3 – در بخشی دیگر از این مطلب چنین آمده است: البته صدور این پیام تبریک را باید به فال نیک گرفت اما نباید این مساله را فراموش کرد که در لایه پنهان  اگهی های تبریک چه اهدافی نهفته است. بسیاری از اگهی دهندگان تبریک با خاستگاه دولتی درصدد هستند تا بدین ترتیب پله های ترقی را بپیمایند و مقامشان ترفیع پیدا کند این دسته از اگهی های تبریک بیشتر از سوی شرکت ها و افرادی منتشر می شود که کارشان به نوعی به آن مسئول ارتباط پیدا می کند و اگر رابطه خوبی با این افراد به وجود بیاید در نهایت منافع فرد تامین می شود.

اگر منصفانه به این بخش توجه کنیم این سوال برای ما ایجاد می شود که: آیا باید صدور این پیام های تبریک را به فال نیک بگیریم یا به فال بد؟! جالب است در ابتدا می گویند باید صدور این پیام های تبریک را به فال نیک گرفت! ولی بعد از آن می گویند: بسیاری از این افراد با هدف ترفیع مقام این آگهی ها را می دهند وگرنه دلیلی ندارد که شما پیام تبریک را در روزنامه بدهید تا همه ببینند بلکه می توانید به صورت خصوصی به خود وی بگویید به نظر می رسد که این افراد می خواهند، فرد تازه منصوب شده را وام دار خود کرده و وی را در معذوریت قرار دهند... بسیاری از اگهی دهندگان تبریک با خاستگاه دولتی درصدد هستند تا بدین ترتیب پله های ترقی را بپیمایند و مقامشان ترفیع پیدا کند این دسته از اگهی های تبریک بیشتر از سوی شرکت ها و افرادی منتشر می شود که کارشان به نوعی به آن مسئول ارتباط پیدا می کند و اگر رابطه خوبی با این افراد به وجود بیاید در نهایت منافع فرد تامین می شود.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
kathimartuza
پنجشنبه 27 دی 1397 06:58 ب.ظ
<a href="http://www.dorinsanat.com/oakley-holbrook-sunglasses-parts-sunglassesr">oakley holbrook sunglasses parts</a> <a href="http://www.onpointresale.com/reebok-gl-6000-white-shoesv">reebok gl 6000 white</a> <a href="http://www.broadcastgg.com/yellow-nike-air-max-womens-skow">yellow nike air max womens</a> <a href="http://www.andofisch.com/mackage-coat-with-fur-mackager">mackage coat with fur</a> <a href="http://www.vrpraying.com/air-jordan-6-retro-purple-flowers-skod">air jordan 6 retro purple flowers</a> <a href="http://www.jesusinprison.com/nike-oakland-raiders-34-bo-jackson-lights-out-gray-elite-jersey-nflc">nike oakland raiders 34 bo jackson lights out gray elite jersey</a>
kathimartuza http://www.kathimartuza.com/
ambitionagent
پنجشنبه 27 دی 1397 06:57 ب.ظ
<a href="http://www.mjnonghyup.com/cheap-oakley-radar-path-sunglasses-sunglassesr">cheap oakley radar path sunglasses</a> <a href="http://www.toockbespoke.com/reebok-gl-6000-white-shoesv">reebok gl 6000 white</a> <a href="http://www.midihair.com/adidas-indoor-training-shoes-skow">adidas indoor training shoes</a> <a href="http://www.ericaamadori.com/mackage-vane-jacket-mackager">mackage vane jacket</a> <a href="http://www.ebikingcenter.com/nike-cortez-shoes-mens-skod">nike cortez shoes mens</a> <a href="http://www.quotesbymark.com/nike-pittsburgh-steelers-22-william-gay-white-limited-jersey-nfld">nike pittsburgh steelers 22 william gay white limited jersey</a>
ambitionagent http://www.ambitionagent.com/
troyafolklor
شنبه 22 دی 1397 11:33 ب.ظ
<a href="http://www.dronesofusa.com/adidas-ultra-boost-grau-herren-schuhe-kurpesa">adidas ultra boost grau herren schuhe</a> <a href="http://www.eonkraftwerke.com/nike-darwin-violet-quartz-butyg">nike darwin violet quartz</a> <a href="http://www.inpaetest.com/nike-mens-kyle-van-noy-limited-white-road-jersey-new-england-patriots-nfl-53-vapor-untouchable-nflx">nike mens kyle van noy limited white road jersey new england patriots nfl 53 vapor untouchable</a> <a href="http://www.lifepakused.com/nike-flyknit-lunar-1-kvinder-orange-guld-butye">nike flyknit lunar 1 kvinder orange guld</a> <a href="http://www.offshoretent.com/lebron-14-rouge-line-kurpesd">lebron 14 rouge line</a> <a href="http://www.tmtfiltre.com/ralph-lauren-wei%C3%9F-schwarz-pony-big-zip-track-jacket-polow">ralph lauren wei脽 schwarz pony big zip track jacket</a>
troyafolklor http://www.troyafolklor.com/
janetgames
شنبه 22 دی 1397 11:32 ب.ظ
<a href="http://www.getawayoffer.com/nike-presto-bl%C3%A5-flyknit-kurpesa">nike presto bl氓 flyknit</a> <a href="http://www.lbsportsguys.com/maschio-asics-gel-sendai-2-viola-oro-butyg">maschio asics gel sendai 2 viola oro</a> <a href="http://www.thesleeperson.com/nike-youth-rashaan-melvin-limited-white-jersey-oakland-raiders-nfl-22-rush-vapor-untouchable-nflx">nike youth rashaan melvin limited white jersey oakland raiders nfl 22 rush vapor untouchable</a> <a href="http://www.ubcfellowship.com/maschio-supra-tk-society-gituttio-viola-butyd">maschio supra tk society gituttio viola</a> <a href="http://www.vipartonline.com/air-jordan-retro-11-orange-bleu-kurpesc">air jordan retro 11 orange bleu</a> <a href="http://www.zumbajill.com/ralph-lauren-gr%C3%BCn-sweater-polos">ralph lauren gr眉n sweater</a>
janetgames http://www.janetgames.com/
yerutribe
پنجشنبه 20 دی 1397 08:58 ق.ظ
<a href="http://www.coderfinca.com/kvinners-nike-kobe-9-low-lilla-gull-obuvd">kvinners nike kobe 9 low lilla gull</a> <a href="http://www.deedeephelps.com/nike-wmns-free-4.0-flyknit-crimson-bianca-rosso-scarpea">nike wmns free 4.0 flyknit crimson bianca rosso</a> <a href="http://www.domcilios.com/adidas-nmd-runner-core-svart-oransje-chaussuresf">adidas nmd runner core svart oransje</a> <a href="http://www.hartsigsupply.com/nike-free-5.0-electric-gr%C3%BCn-wei%C3%9F-kurpesf">nike free 5.0 electric gr眉n wei脽</a> <a href="http://www.iptvpackage.com/nike-kobe-9-high-gituttio-grigio-obuva">nike kobe 9 high gituttio grigio</a> <a href="http://www.nishajagmohan.com/cargo-shorts-polo-ralph-lauren-polox">cargo shorts polo ralph lauren</a>
yerutribe http://www.yerutribe.com/
milliemummery
پنجشنبه 20 دی 1397 08:58 ق.ظ
<a href="http://www.ebooksandme.com/nike-womens-graham-glasgow-limited-camo-jersey-detroit-lions-nfl-60-rush-realtree-nflz">nike womens graham glasgow limited camo jersey detroit lions nfl 60 rush realtree</a> <a href="http://www.fresnotxseo.com/adidas-prougeator-competition-vert-obuve">adidas prougeator competition vert</a> <a href="http://www.itsanomadlife.com/nike-air-max-2013-rosado-plata-scarped">nike air max 2013 rosado plata</a> <a href="http://www.myfoxbeaumont.com/adidas-copa-mundial-soccer-marron-or-kurpesc">adidas copa mundial soccer marron or</a> <a href="http://www.roidezign.com/mens-mack-hollins-game-midnight-green-nike-jersey-nfl-philadelphia-eagles-10-home-nflr">mens mack hollins game midnight green nike jersey nfl philadelphia eagles 10 home</a> <a href="http://www.terrysammons.com/nike-air-max-90-marine-volt-clear-grau-butyg">nike air max 90 marine volt clear grau</a>
milliemummery http://www.milliemummery.com/
jetsonpress
پنجشنبه 20 دی 1397 08:58 ق.ظ
<a href="http://www.jobbstockholm.com/mujeres-nike-kobe-9-rojo-p%C3%BArpura-butya">mujeres nike kobe 9 rojo p煤rpura</a> <a href="http://www.johnklymshyn.com/nike-free-5.0-2014-negro-negro-schuheg">nike free 5.0 2014 negro negro</a> <a href="http://www.medicinennet.com/ralph-lauren-stripe-polo-amarillo-caqui-poloz">ralph lauren stripe polo amarillo caqui</a> <a href="http://www.nereephotos.com/mujeres-nike-roshe-run-casual-zapatos-gris-chaussuresa">mujeres nike roshe run casual zapatos gris</a> <a href="http://www.nutraxtractor.com/herre-asics-gel-lyte-5-sort-lyser%C3%B8d-schuhee">herre asics gel lyte 5 sort lyser酶d</a> <a href="http://www.resqglobal.com/femmes-asics-gel-noosa-tri-7-jaune-argent-scarpea">femmes asics gel noosa tri 7 jaune argent</a>
jetsonpress http://www.jetsonpress.com/
notiziefree
پنجشنبه 20 دی 1397 08:57 ق.ظ
<a href="http://www.kideschool.com/nike-air-max-95-oxford-rosa-pill-obuvc">nike air max 95 oxford rosa pill</a> <a href="http://www.killersandbox.com/kyrie-2-oro-and-negro-ops-3-scarpea">kyrie 2 oro and negro ops 3</a> <a href="http://www.mymascensores.com/air-max-zero-p%C3%BArpura-kit-schuheb">air max zero p煤rpura kit</a> <a href="http://www.paypalwar.com/youth-nike-kansas-city-chiefs-17-chris-conley-white-vapor-untouchable-limited-player-nfl-jersey-nflr">youth nike kansas city chiefs 17 chris conley white vapor untouchable limited player nfl jersey</a> <a href="http://www.bamoments.com/game-nike-white-mens-rick-leonard-road-jersey-nfl-73-new-orleans-saints-nflx">game nike white mens rick leonard road jersey nfl 73 new orleans saints</a> <a href="http://www.fintecsales.com/adidas-climacool-ride-ii-vert-marron-schuhef">adidas climacool ride ii vert marron</a>
notiziefree http://www.notiziefree.com/
http://www.genericalis.com/
چهارشنبه 19 دی 1397 09:11 ق.ظ
comparacion viagra con tadalafil cialis online local
tadalafil
viagragenupi.com
چهارشنبه 19 دی 1397 04:33 ق.ظ
drink spiked with viagra generic viagra how to use viagra for
recreational use
buy cialis
دوشنبه 17 دی 1397 08:13 ب.ظ
cialis o simili [url=http://genericalis.com/]generic cialis no prescription[/url] cialis pbs.
iwayvx85
یکشنبه 16 دی 1397 09:56 ب.ظ
<a href="http://www.lwjqi578.com/nike-roshe-run-gull-trophy-canada-kurpesa">nike roshe run gull trophy canada</a> <a href="http://www.7tptd902.com/jordan-5-rosado-foil-raspberry-obuvb">jordan 5 rosado foil raspberry</a> <a href="http://www.iik13si3.com/air-jordan-retro-12-dam%C3%A4nner-gr%C3%BCn-grau-kurpesa">air jordan retro 12 dam盲nner gr眉n grau</a> <a href="http://www.9fzx9977.com/nike-mercurial-vapor-bianca-nero-rosa-butyc">nike mercurial vapor bianca nero rosa</a> <a href="http://www.g47lscmx.com/air-jordan-5-quai-54-svart-butye">air jordan 5 quai 54 svart</a> <a href="http://www.7ro66zgi.com/hombres-supra-skytop-negro-amarillo-kurpesd">hombres supra skytop negro amarillo</a>
iwayvx85 http://www.iwayvx85.com/
kgqf0746
یکشنبه 16 دی 1397 09:56 ب.ظ
<a href="http://www.q14rzxj1.com/nike-flyknit-lunar-1-hommes-noir-veil-schuhed">nike flyknit lunar 1 hommes noir veil</a> <a href="http://www.9eatxi60.com/femmes-asics-gel-quantum-360-blanc-noir-obuvg">femmes asics gel quantum 360 blanc noir</a> <a href="http://www.6klngb19.com/adidas-hombres-zx-630-corriendo-zapatos-uk-kurpesf">adidas hombres zx 630 corriendo zapatos uk</a> <a href="http://www.nawe264s.com/femminile-asics-gel-lyte-5-gituttio-blu-kurpesf">femminile asics gel lyte 5 gituttio blu</a> <a href="http://www.b0mqjns5.com/nike-maschio-lunar-presto-in-esecuzione-scarpa-schuheg">nike maschio lunar presto in esecuzione scarpa</a> <a href="http://www.oiev6b3d.com/air-jordan-future-gris-rojo-scarpef">air jordan future gris rojo</a>
kgqf0746 http://www.kgqf0746.com/
http://www.cialisles.Com/
یکشنبه 16 دی 1397 11:19 ق.ظ
levitra e tadalafil insieme [url=http://genericalis.com/]tadalafil[/url] tadalafil gnc.
sildenafil
شنبه 15 دی 1397 07:47 ب.ظ
perigos ao tomar sildenafil
viagra
sildenafil thailand kaufen
[url=http://viagrabs.com]buy sildenafil[/url]
generic viagra
جمعه 14 دی 1397 03:01 ق.ظ
sildenafil and zocor
sildenafil generic
natural herbs vs sildenafil
[url=http://viagrarow.com]viagra online prescription[/url]
cialis 20 mg best price
پنجشنبه 13 دی 1397 06:00 ب.ظ
gmdvvhxg achat viagra tadalafil http://cialissom.com/ http://cialissom.com/ cialis
5mg can tadalafil cause kidney stones
caveduperreux
پنجشنبه 13 دی 1397 03:08 ق.ظ
<a href="http://www.injost.com/nike-air-max-95-junior-noir-ops-2-obuvc">nike air max 95 junior noir ops 2</a> <a href="http://www.wonjuvally.com/nike-womens-elandon-roberts-navy-blue-rush-pride-name-number-new-england-patriots-nfl-52-t-shirt-nflw">nike womens elandon roberts navy blue rush pride name number new england patriots nfl 52 t shirt</a> <a href="http://www.carrollgrp.com/detroit-lions-jason-hanson-jersey-nflv">detroit lions jason hanson jersey</a> <a href="http://www.nrastogi.com/nike-roshe-run-limited-edition-leopard-skog">nike roshe run limited edition leopard</a> <a href="http://www.annersroofing.com/roshe-run-red-nike-running-skob">roshe run red nike running</a> <a href="http://www.orderollie.com/how-to-loom-knit-a-baby-hat-sizes-hata">how to loom knit a baby hat sizes</a>
caveduperreux http://www.caveduperreux.com/
dianaandwill
پنجشنبه 13 دی 1397 03:08 ق.ظ
<a href="http://www.acforlessllc.com/nike-air-max-90-black-gym-blue-sneakerb">nike air max 90 black gym blue</a> <a href="http://www.thehodostore.com/nike-kobe-10-elite-mens-blue-black-shoesf">nike kobe 10 elite mens blue black</a> <a href="http://www.gandoff.com/hooey-serape-hat-hats">hooey serape hat</a> <a href="http://www.langbenlang.com/nike-free-tr-kids-white-brown-sneakere">nike free tr kids white brown</a> <a href="http://www.glennloovens.com/kvinners-adidas-zx-850-khaki-obuvc">kvinners adidas zx 850 khaki</a> <a href="http://www.kamilotomotiv.com/mike-ditka-youth-limited-orange-jersey-nike-nfl-chicago-bears-rush-drift-fashion-89-nflx">mike ditka youth limited orange jersey nike nfl chicago bears rush drift fashion 89</a>
dianaandwill http://www.dianaandwill.com/
retainchoices
چهارشنبه 12 دی 1397 05:35 ق.ظ
<a href="http://www.turkayambalaj.com/adidas-tubular-runner-weave-svart-blomsts-scarpea">adidas tubular runner weave svart blomsts</a> <a href="http://www.wensemble.com/nike-air-jordan-5-retro-grigio-nero-bianca-scarpee">nike air jordan 5 retro grigio nero bianca</a> <a href="http://www.coldwaterapps.com/air-jordan-9-vert-or-obuvc">air jordan 9 vert or</a> <a href="http://www.enescomert.com/adidas-protator-balle-test-scarpea">adidas protator balle test</a> <a href="http://www.evelynreynoso.com/new-nike-hypervenom-rot-chaussuresg">new nike hypervenom rot</a> <a href="http://www.michsmallbiz.com/air-jordan-4-retro-vivid-rosado-eye-kurpese">air jordan 4 retro vivid rosado eye</a>
retainchoices http://www.retainchoices.com/
ucllnl
چهارشنبه 12 دی 1397 05:35 ق.ظ
<a href="http://www.bitcashgrams.com/air-max-90-em-rosa-s%C3%B8lv-chaussuresa">air max 90 em rosa s酶lv</a> <a href="http://www.ftpronto.com/nike-air-max-90-hyperfuse-rouge-for-vente-butya">nike air max 90 hyperfuse rouge for vente</a> <a href="http://www.grandslamu.com/adidas-protator-solar-gr%C3%BCn-butyc">adidas protator solar gr眉n</a> <a href="http://www.sanvalmotor.com/nike-air-max-lunar-1-deluxe-svart-desert-obuvg">nike air max lunar 1 deluxe svart desert</a> <a href="http://www.seifenstein.com/nike-zoom-structure-20-maschio-vendita-kurpesa">nike zoom structure 20 maschio vendita</a> <a href="http://www.sncforyou.com/femmes-air-max-90-basketsboot-noir-rouge-kurpesf">femmes air max 90 basketsboot noir rouge</a>
ucllnl http://www.ucllnl.com/
techsrunch
چهارشنبه 12 دی 1397 05:35 ق.ظ
<a href="http://www.getfancastapp.com/hurricanes-52-ray-lewis-orange-stitched-ncaa-jerseys-nfls">hurricanes 52 ray lewis orange stitched ncaa jerseys</a> <a href="http://www.lottopurchase.com/ralph-lauren-sport-shorts-shorts-polox">ralph lauren sport shorts shorts</a> <a href="http://www.tejarateparsi.com/paul-pierce-brooklyn-nets-jersey-nflz">paul pierce brooklyn nets jersey</a> <a href="http://www.vaccinebuynet.com/nike-kd-7-grau-hyper-punch-kurpesc">nike kd 7 grau hyper punch</a> <a href="http://www.akivla.com/nfl-steve-bartkowski-youth-limited-camo-jersey-10-atlanta-falcons-nike-rush-realtree-nflx">nfl steve bartkowski youth limited camo jersey 10 atlanta falcons nike rush realtree</a> <a href="http://www.kleenexformen.com/air-jordan-10-rosa-oransje-obuve">air jordan 10 rosa oransje</a>
techsrunch http://www.techsrunch.com/
buy cialis online
سه شنبه 11 دی 1397 08:19 ق.ظ
cuanto tiempo antes se toma el tadalafil
buy generic cialis
tadalafil optimal timing
[url=http://cialisle.com]cialisle.com[/url]
salecarvao
سه شنبه 11 دی 1397 03:21 ق.ظ
<a href="http://www.sajromaniuk.com/silver-mulberry-purse-mulberryr">silver mulberry purse</a> <a href="http://www.jetsonpress.com/red-new-orleans-saints-hat-hats">red new orleans saints hat</a> <a href="http://www.tentplezier.com/black-and-white-hermes-scarf-scarfr">black and white hermes scarf</a> <a href="http://www.jeffdiblasi.com/hermes-cord-bracelet-hermesr">hermes cord bracelet</a> <a href="http://www.puenteconceyu.com/navy-blue-versace-belt-beltr">navy blue versace belt</a> <a href="http://www.conmelior.com/womens-nike-flyknit-lunar-3-lb-running-shoes-skos">womens nike flyknit lunar 3 lb running shoes</a>
salecarvao http://www.salecarvao.com/
lorenbenjamin
سه شنبه 11 دی 1397 03:20 ق.ظ
<a href="http://www.magnitudezero.com/purple-converse-shoesz">purple converse</a> <a href="http://www.marilynbos.com/burberry-tie-cheap-tier">burberry tie cheap</a> <a href="http://www.garagesetcinc.com/adidas-neo-label-selena-gomez-skot">adidas neo label selena gomez</a> <a href="http://www.finterz.com/ray-ban-clubmaster-black-or-brown-sunglassesr">ray ban clubmaster black or brown</a> <a href="http://www.tedsrcrepair.com/hermes-kelly-bag-blue-hermesr">hermes kelly bag blue</a> <a href="http://www.scmvietnam.com/graduation-pandora-charms-2015-pandorar">graduation pandora charms 2015</a>
lorenbenjamin http://www.lorenbenjamin.com/
2cxikp05
یکشنبه 9 دی 1397 11:32 ب.ظ
<a href="http://www.suopbhi0.com/kyrie-1-herre-sko-underwear-kurpesb">kyrie 1 herre sko underwear</a> <a href="http://www.rpus144x.com/jordan-retro-13-rosa-gr%C3%A5-kurpesa">jordan retro 13 rosa gr氓</a> <a href="http://www.064eaffu.com/herre-salomon-gcs-athletic-trail-r%C3%B8d-lyser%C3%B8d-obuvb">herre salomon gcs athletic trail r酶d lyser酶d</a> <a href="http://www.2g9s16lv.com/jordan-4-vert-glow-fit-kurpesa">jordan 4 vert glow fit</a> <a href="http://www.waxhq23s.com/kvinners-nike-air-max-87-sb-hvit-oransje-butyd">kvinners nike air max 87 sb hvit oransje</a> <a href="http://www.2pdyrpwy.com/adidas-springblade-uk-venta-website-butye">adidas springblade uk venta website</a>
2cxikp05 http://www.2cxikp05.com/
xkf6a16y
یکشنبه 9 دی 1397 11:32 ب.ظ
<a href="http://www.3191jzrh.com/kobe-7-negro-and-verde-chaussurese">kobe 7 negro and verde</a> <a href="http://www.te73uevz.com/femminile-nike-roshe-run-floreale-blu-oro-butya">femminile nike roshe run floreale blu oro</a> <a href="http://www.1wk531nc.com/adidas-springblade-drive-techfit-scarpe-schuhea">adidas springblade drive techfit scarpe</a> <a href="http://www.miuwhy36.com/air-max-2016-for-verkauf-texas-schuheb">air max 2016 for verkauf texas</a> <a href="http://www.yoes39mj.com/nike-zoom-structure-18-rosa-schwarz-butyd">nike zoom structure 18 rosa schwarz</a> <a href="http://www.bm067skf.com/jordan-13-nero-and-oro-obuvf">jordan 13 nero and oro</a>
xkf6a16y http://www.xkf6a16y.com/
allthatspool
یکشنبه 9 دی 1397 07:25 ب.ظ
<a href="http://www.hotelfuat.com/free-4.0-flyknit-azul-scarpeb">free 4.0 flyknit azul</a> <a href="http://www.pmisaltriver.com/womens-nike-huarache-utility-black-denmark-shoeso">womens nike huarache utility black denmark</a> <a href="http://www.ductambag.com/air-jordan-jumpman-team-rosso-bianca-kurpesb">air jordan jumpman team rosso bianca</a> <a href="http://www.priverussia.com/nike-air-force-1-low-nyc-laser-zapatost">nike air force 1 low nyc laser</a> <a href="http://www.coatsfrance.com/girls-high-converse-shoesz">girls high converse</a> <a href="http://www.intoloo.com/girls-grade-school-nike-free-express-fonctionnement-chaussures-schuhec">girls grade school nike free express fonctionnement chaussures</a>
allthatspool http://www.allthatspool.com/
rentalloka
یکشنبه 9 دی 1397 07:12 ب.ظ
<a href="http://www.miendiation.com/nike-lebron-witness-basketball-shoes-sale-runninge">nike lebron witness basketball shoes sale</a> <a href="http://www.powfarm.com/lebron-14-gr%C3%A5-r%C3%B8d-schuhea">lebron 14 gr氓 r酶d</a> <a href="http://www.nongmobacon.com/flyknit-trainer-electric-gul-light-scarpeb">flyknit trainer electric gul light</a> <a href="http://www.rentalloka.com/womens-nike-huarache-utility-black-denmark-shoeso">womens nike huarache utility black denmark</a> <a href="http://www.casamentosweb.com/kd-9-varsity-rouge-du-vin-kurpesb">kd 9 varsity rouge du vin</a> <a href="http://www.perheopas.com/all-red-converse-zapatost">all red converse</a>
rentalloka http://www.rentalloka.com/
generic viagra online reviews
یکشنبه 9 دی 1397 02:09 ق.ظ
viagra online generic viagra without prescription purchase viagra online
[url=http://bioshieldpill.com/]canadian pharmacy generic viagra[/url]
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


نمایش نظرات 1 تا 30


Admin Logo
themebox Logo